SketchUp için İnteraktif, Sezgisel 3D Render Yazılımı: Shaderlight for SketchUp

Shaderlight bir SketchUp modelini, herhangi birisinin gerçekçi bir render görüntüye dönüştürmesini sağlayan, interaktif bir 3D render eklentisidir. İster bir mimar, ister iç mimar, 3D render uzmanı veya SketchUp programını sadece hobi olarak kullanın, kullanımı son derece kolay ancak güçlü teknolojisi ile Shaderlight, tasarımlarınızı hayata geçirecektir.

İnteraktif SketchUp eklentisi aynı SketchUp içerisinden kullanılır ve 3D görselinizi çalışma sırasında ve sürecinde görmenizi ve ayarlamanızı sağlar. Tasarımınız için doğru etkilerin oluşturulmasının öneminin farkında olarak, en basit kullanımlı komutlarla, SketchUp modelinizin en gerçekçi etkilere sahip olabilmesi için bir grup kolay komut ile çalışmanızı sağlıyoruz.

Shaderlight, SketchUp kullanımınızı bir adım ileri taşıyacaktır ve bunu ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Yüksek kaliteli görsellerin oluşturulmasının ne kadar kolay olduğunu kendi gözlerinizle görmek için 14 günlük deneme sürümümüzü indirin. Ardından, deneme sürümü sonrası, pro versiyonuna yükseltmenizi yaparak, tüm özellikleri kullanımınıza açın.

SketchUp Rendering Yazılımı İçin Shaderlight

Shaderlight kullanarak SketchUp modellerinizi bir üst seviyeye taşıyın
Shaderlight, yüksek kalitede görselleri kolayca ve hızla oluşturmanızı sağlayan, SketchUp için interaktif bir render yazılımı eklentisidir. Şimdi çok daha kolay kullanılan özellikleri ile Shaderlight, SketchUp modellerinizin görsellerinin nasıl oluşturulacağını, sahnelerinizin animasyonu ve bulut ortamında render özellikleri ile kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Trimble SketchUp Free veya Pro kullanın, üst kalitede görseller elde etmeniz için, Shaderlight iş akışınıza, bir SketchUp render yazılımı uzmanı olmanıza gerek kalmaksızın uyacaktır.

Ürün broşürünü indirin

SketchUp için Shaderlight’ı kendiniz görün

Shaderlight’ı farklı kılanı kendiniz görmek için bu kısa videoyu seyredin.

Shaderlight, SketchUp kullanırken ihtiyaç duyacağınız tek render motorunuzdur.

Kolay öğrenilen ve kullanılan Shaderlight, sadece birkaç tıklama ile üst kalite görsellerin oluşturulmasını sağlar. SketchUp render süreçlerindeki karmaşıklığı, esas işiniz üzerine odaklanarak, görseller ve animasyonlarınızı son derece hızlı elde edebilmeniz için ortadan kaldırdık.

Shaderlight İndir

SketchUp için Shaderlight, 14 gün boyunca deneyebilmeniz için ücretsizdir, ve bu süre sonrasında belirli özelliklerinden faydalanamayacağınız şekilde çalışmaya devam eder. Tüm özellikleri kullanabilmek için Shaderlight Pro’ya istediğiniz zaman yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Shaderlight Free ve Pro arasındaki farkları görmek için Burayı tıklayın

Teknik destek

Online yardım ve ve tüm dokümantasyonu içeren kaynaklar ve video eğitimleri ile görsellerinizi ivedilikle oluşturmaya başalayabilirsiniz. Forumumuz tüm soru ve yorumlara açıktır. Shaderlight destek ekibine e-posta ile 7/24 erişebilirsiniz.

SketchUp’da nasıl render yapılacağına dair gerekli eğitim kursları

Bir Trimble SketchUp Yetkili Eitim Merkezi olarak, SketchUp ve Shaderlight yazılımlarından elde edebileceğinizin en fazlasını almanızı garanti altına almak isteriz.

SketchUp İçin Shaderlight Cloud Render

SketchUp için bir numaralı render eklentisi artık bulut üzerinde render yapmanıza olanak tanımakta.
SketchUp render işlemlerinizde devrimsel bir gelişme yaratacak şekilde Shaderlight için yeni bir inovasyon bulunmaktadır. Shaderlight Cloud Rendering, yüksek çözünürlüklü görsellerin oluşturulmasında bulut bilgisayar teknolojilerini kullanan ilk ve tek SketchUp render eklentisidir.

Limitless Computing’in kendini ispat etmiş teknolojisi, SketchUp için Shaderlight ile sunulan yüksek kalitede bulut render özelliği ile birleştiğinde, SketchUp’ı 3D modelleme programı olarak kullanan herkes için en hızlı ve maliyet verimli iş akışını sağlar.

Bu yenilikçi SketchUp eklentisi, kullanıcılarının yüksek çözünürlüklü Shaderlight görsellerini rekor bir sürede oluşturabilmelerine olanak tanır.

Limitless Computing tarafından desteklenen Shaderlight Cloud Rendering:

  • SketchUp animasyonlarını 30 kat ve SketchUp sahnelerini 5 kata kadar daha hızlı render eder
  • 10$ altında başlayan fiyatlarla makul fiyatlar sunar
  • Herhangi bir yerden yüksek kaliteli render almaya olanak tanır

Bulut render fiyatlandırması bir kredi sistemini baz alır:

  • 1 Kredi = 9.99 $ , toptan kredi alımlarında indirimler ile
  • 1 Kredi = 1920×1080 çözünürlüğe kadar 1 sahne
  • 1 kredi = 480p kalitede 15 animasyon karesi

Not: 480p = 853×480, 720p = 1280×720, 1080p = 1920×1080

Limitless Computing’ le Shaderlight Cloud Rendering şimdi Shaderlight’ın son versiyonu ile kullanılabilmekte.

Kredi Paketi Fiyat İndirim

Tek Kredi

$9.99

5 Kredi Paketi

$39.99

19.94%

15 Kredi Paketi

$114.99

23.26%

50 Kredi Paketi

$369.00

26.13%

100 Kredi Paketi

$699.00

30.03%

150 Kredi Paketi

$999.00

33.33%

300 Kredi Paketi

$1,799.00

39.97%

Özellikler ve Spesifikasyonlar

SketchUp için sadece bir gerçek render motoru seçeneği vardır
Shaderlight Mac ve Windows platformlarında kullanılabilir ve SketchUp versiyonları 7.1 veya 8 ile hem Free hem de Pro versiyonlarında çalışabilir. En iyi sonuçları elde etmek için Shaderlight’ı SketchUp’ın en güncel sürümleri ile kullanın.

İnteraktif render

Shaderlight iş akışınızı optimize edebilmeniz için size farklı render modları sunmaktadır. İnteraktif geri besleme, talep üzerine güncelleme için otomatik güncellemeli progressive render veya tam kalitede render için tekil (tiled) mod arasından seçim yapın.

Basit kullanıcı arayüzü

SketchUp ile etkili entegrasyonumuz, sizi evinizde hissettirecektir Direkt SketchUp araççubuğunuzdan render tuşuna basın, modeli ilk olarak transfer etmeniz gibi işlemlere kesinlikle gerek yoktur.

Replace Me

Shaderlight’ın yeni Replace Me özelliği sayesinde, detaylı modellerinizi, SketchUp sahnenizi geometriler ile doldurmadan render işlemine tabi tutabilirsiniz. Replace Me model kütüphanemizden seçim yapabilir veya kendi modellerinizi Replace Me creator eklentisi ile oluşturabilirsiniz.

Aydınlatma elemanları kütüphanesi

Üreticiler tarafından sağlanan ve gerçek ışık ve gölgelendirme özelliklerini de barındıran IES dosyaları içerisine gömülü, Shaderlight için hazırlanmış aydınlatma elemanlarını kullanarak Shaderlight ile gerçek hayat aydınlatmalarını oluşturmak her zamankinden kolaydır.

Görselinizi rafine edin

Render yaparken bile kontrol tamamen sizdedir. Görselinizi detaylı olarak incelemek için yaklaşma ve kaydırma özelliklerini kullanın veya çalışmanızın o anki görüntüsünü ‘snapshot’ özelliği ile kaydedin.

Gerçek dünya efektleri

3D modelinize direkt SketchUp içerisinde malzeme ve dokularınızı verin ve ardından son dokunuşlar için ayarları kullanın.

Kesin ışıklandırma

Sahnenizi SketchUp’ın güneşi, resim kökenli aydınlatma veya sağladığımız fiziksel gökyüzünü kullanarak aydınlatın. Gerçekçi iç aydınlatmalar için bir nokta, spot, alan, portal veya IES ışıkları Shaderlight’ın basit ışık editöründen kullanabilirsiniz.

Fotogerçekçi görünüm

3D modelinizin gerçek hayatta nasıl görüneceğini ışıklandırma, fiziksel gökyüzü veya kendi arkaplan resimleriniz ile elde etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Profesyonel aydınlatma resimleri ve arkaplanlar, Shaderlight Pro içerisinde bulunmaktadır.

Sahne animasyonu

Fotogerçekçi animasyonları direkt SketchUp içerisinde, Shaderlight Pro içerisindeki bu yeni özellikle elde edin.

Sunum araçları

Planları, cepheleri veya izometrik vitrinleri render edin veya tasarımınızın hızlı bir sunumunu elde etmek için Chalk Render modunu kullanın.

Çoklu platform

Bir Mac veya PC kullanırken, SketchUp Free veya Pro kullanırken, eğer SketchUp ile modelleme yapıyorsanız, Shaderlight ile de render yapabilirsiniz.

Shaderlight’ı şimdi indirin

SketchUp için Shaderlight’ın son versiyonunu şimdi indirebilirsiniz.

Sistem gereksinimleri

SketchUp için Shaderlight’ın kullanılmasında gerekli donanım gereksinimleri SketchUp’ın kendisinin kullanımı için gerekenden daha yukarıda değildir, gene de en az 4GB RAM ve 1.65 GHz dual core işlemci kullanmanızı tavsiye ederiz. Tüm sistem gereksinimleri.

Free vs Pro

Tüm potansiyelin kilidini Shaderlight Pro ile açın
SketchUp için Shaderlight’ı ücretsiz olarak kullanabilir veya tüm versiyon özelliklerinden faydalanmak için Pro versiyonuna geçebilirsiniz. Aşağıda Shaderlight Free ve Pro versiyonlarının bir karşılaştırmasını bulabilirsiniz.

Free Pro
Renderer
Ayrı bir render penceresinde çalışan Progressive ray-tracer

x

x

SketchUp içindeki revizyonlarda resmin otomatik güncellenmesi (full re-trace) veya tam kullanıcı kontrolü ile manuel resim güncellemesi

x

x

Renderlardan biri için tek çekim moduna geçiş seçeneği

x

x

Yaklaşma ve kaydırma

x

x

Devam eden renderlarda Snapshot özelliği

x

x

Multi threading

x

x

SketchUp sahne animasyonu

x

Replace Me render özelliği

x

Replace Me oluşturabilme

x

Malzemeler
Malzeme önizleme penceresinde malzeme seçimi gösterimi

x

x

SU malzeme özelliklerinin Shaderlight Material Editor kullanılarak değiştirilebilmesi

x

x

Otomatik ayarlamanın en uygun Shaderlight parametrelerini SU kütüphane malzemelerine otomatik uygulaması

x

x

Önhazır bitimli, çeşitli önhazır malzemeler

x

x

Işıklar
SketchUp sun ve sky desteği

x

x

Resim Tabanlı Aydınlatma önhazırları (High Dynamic Range (HDR) çevresel dokuları kullanarak)

x

x

Işık donatısı kütüphanesine erişim (sadece 2.1)

x

x

Moofe Professional Image Based Lighting

x

Kişiselleştirilmiş Image Based Lighting

x

Nokta ve spot ışıklar dahil olacak şekilde yapay ışıklar

x

Alansal Işıklar

x

İç mekan gündüz aydınlatması için Skylight Portal

x

Üretici aydınlatma elemanlarının gerçekçi render alınması için IES profil desteği

x

Işık rengi, şiddeti ve IES profilleri gibi ekstra özellikleri kontrol etmek için ışık editörü

x

İç mekanlar için gerçekçi render (Global Illumination)

x

Tarih, saat ve konum verilerine göre gerçekçi renderlar için fiziksel gökyüzü

x

Chalk Render modu

x

Arkaplan
SketchUp arkaplan rengi ve önhazır IBL çevreler içeren arkaplan editörü

x

x

Kullanıcı tanımlı arkaplanlar ve fiziksel gökyüzü

x

IBL önhazırlar ile kullanım için kullanıcı tanımlı arkaplanlar

x

Kamera
Exposure kontrolü

x

x

Çift kaçış perspektif

x

x

Paralel İzdüşüm

x

x

Ayarlar
640 x 480 ile sınırlı önceden tanımlı çözünürlükler

x

16,000 x 16,000 çözünürlüğe kadar kullanıcı tanımlı çözünürlükler

x

Kimler kullanıyor?

SketchUp kullanıyorsanızi, Shaderlight size en az uğraşı ile en son görseli elde etmeniz için gereken araçları sunar.

Mimarlar, Peyzaj Mimarları, İç Mimarlar

Gerçek dünya aydınlatma ve malzemeleri, konseptlerinizi hızla ve kolaylıkla görselleştirebilmenizi sağlar.

Ürün Tasarımcıları & Üreticiler

Çalışmanız sürecindeki değişimlerin sonuçlarını görmek, daha fazla tasarım alternatifini test edebilmeniz ve üretkenliği arttırabilmeniz için size olanak tanır.

İnşaat Mühendislik – Shaderlight’ın kullanımdaki basitliği, çözümlerin görselleştirilmesinde size yardımcı olacaktır.

Multimedya

SketchUp modellerinizin hızla ve yüksek kalitede elde edilen görselleri, sunum ve set tasarımı gibi alanlarda fikirlerinizi daha etkin bir şekilde ifade edebilmenizi sağlar.

Okullar, Yüksek Okullar & Üniversiteler – Hesaplı bir çözüm, Shaderlight, eğitimde SketchUp kullanımına en ideal render çözümüdür.

Siz

Shaderlight, SketchUp için mükemmel render motorudur, bu nedenle modellerinizden en fazlasını elde etmeye başlamak için Shaderlight’ı şimdi indirin.

Shaderlight for SketchUp Satın Alın

STORE