ARCHICAD

Archicad Sezgisel BIM Yazılımı

Daha çok değil, daha akıllı çalışın. Her boyuttaki projenizi, içerisinde barındırdığı kuvvetli araç setleri ve kullanıcı dostu arayüzü ile pazardaki en rahat ve verimli BIM yazılımı olan Archicad’i kullanarak tasarlayın ve teslim edin. Tasarımları hızla dokümante edin, tek tıklama ile paylaşın, foto gerçekçi görsellerle destekleyin ve analiz edin. Archicad en iyi yaptığınız işe odaklanmanıza yardımcı olur: yapı tasarımına.

Yenilikleri Keşfedin

Archicad 24

Archicad 24, mimar ve mühendisleri, paylaşımlı bir bulut ortamında bir araya getirir, gelişmiş işbirliği ve iletişim iş akışları ile entegre tasarım sürecine olanak tanır.

Yenilikleri Keşfedin

BIMcloud – Bulut İşbirliği

Projenin boyutu veya karmaşıklığından, çalışanların bulundukları yerlerden veya bağlantı hızından bağımsız olarak, ekipler arasında gerçek zamanlı ve güvenli işbirliği.

Detaylı Bilgi Alın

BIMx – Mimari Sunum Yazılımı

Tüm proje paydaşları için en sevilen sunum ve koordinasyon aracıyla, tasarım stüdyosu ve saha arasındaki köprüyü kurun. Pazardaki en iyi saha tasarım ve sunum aracıyla tanışın.

Detaylı Bilgi Alın

Archicad Türkiye Kullanıcıları

  • Tabanlıoğlu Mimarlık

Tasarım

Tasarım yeteneğinizi, sizin gibi mimarlarca geliştirilmiş olan, öncü yapı bilgi modellemesi yazılımı ile özgür kılın.  Algoritmik tasarım araçları ve büyük model desteği, istediğinizi yapmanıza olanak tanır: üst düzey mimari tasarımlar yapmanıza.

Tasarım hakkında daha fazla bilgi

Analiz

Zamanınızı model kalitesi hakkında endişe duymakla değil, tasarımlarınızı geliştirmekte kullanın. Archicad’i pazardaki en kaliteli analiz araçları ile bağlayarak, tasarımın erken aşamalarında sorunları belirleyip çözebilirsiniz. Bütün bunlar bir araya geldiğinde, tasarımlar daha kolay inşa edilir ve daha ucuza işletilebilir olur.

Analiz hakkında daha fazla bilgi

İşbirliği

Herhangi bir boyut veya karmaşıklıkta proje üzerinde, ofis içi veya dünyanın herhangi bir noktasında takım olarak çalışın. Gerçek zamanlı mesajlaşma özelliği sayesinde, bekleme sürelerini ortadan kaldırın. Ekip üyelerinin kullandığı yazılımdan bağımsız olarak, çakışma algılama kolay ve hızlı çözüm sunar.

İşbirliği hakkında daha fazla bilgi

Dokümantasyon

Yerel BIM gereksinimleri ile uyumlu, etkin bir yayınlama iş akışı ile birleştirildiğinde, önceden hazırlanmış doküman setleri, kağıt işi yerine, tasarımınıza zaman ayırabileceğiniz anlamına gelir.

Dokümantasyon hakkında daha fazla bilgi

Görselleştirme

Archicad’in içerisinde bulunan mimari görselleştirme yazılımı paleti ile, modellerinize hayat verin. Sanal Gerçeklik ve render araçlarımız özellikle herkesin BIM modeli içerisinde gezinmesi ve projeyi algılamasına yönelik geliştirilmiştir. Modelin anlaşılması, karar ve revizyonların, tasarımın erken süreçleri içerisinde yapılabilmesini ve bu sayede zaman ve paradan tasarruf edilmesini sağlarken, sahada çıkabilecek sorunları minimize eder.

Görselleştirme hakkında daha fazla bilgi

En Güncel Versiyonu İndirin

Archicad tüm dijital dağıtım gereksinimleri ile uyumlu, kolay kullanılan bir tasarım ortamı sunan, hassas yapı bilgisi oluşturulması ve yönetimine olanak sağlayan, yazılım bağımsız işbirliği için uygun, çizim dokümanlarını otomatik olarak üretebilen, profesyonel bir yapı bilgi modellemesi yazılımıdır.

Archicad’i İndirin

Archicad’i Ücretsiz Deneyin

İçerik paketleri, eklentiler, kütüphaneler ve Archicad’in içerisinde olan pek çok unsuru deneyin!

Archicad’i Deneyin

Teknik Gereksinimler

Archicad 24 için minimum ve tavsiye edilen donanımı inceleyin.

Detaylı teknik bilgiye mi ihtiyaç duyuyorsunuz?

Sistem Gereksinimleri

Tavsiye edilen konfigürasyon Minimum Donanım Gereksinimleri
Proje boyutu Giriş-seviyesi
Konut yapıları
Orta-seviye
Apartman ve ofis binaları
Üst-seviye
Yüksek yapılar, Hastaneler
CPU Intel Core i5
AMD Ryzen 5
Intel Core i7
AMD Ryzen 7
Intel Core i9
AMD Ryzen 9
64-bit Intel veya AMD çok-çekirdekli işlemci
Hafıza 8+ GBRAM 16+ GB RAM 32+ GB RAM
Disk SSD NVMe SSD NVMe SSD 5+ GB boş disk alanı
Ekran kartı 2+ GB VRAM OpenGL
4.0 uyumlu ekran kartları
4+ GB VRAM OpenGL
4.0 uyumlu ekran kartları
6+ GB VRAM OpenGL
4.0 uyumlu ekran kartları
OpenGL 4.0 uyumlu ekran kartları
Ekran çözünürlüğü FHD+ (1920X1080) 2K (2560×1600) ) 5K (5120 × 2880) 1440×900
İşletim Sistemi Windows 10 64-bit MacOS 10.15 Windows 10 64-bit
MacOS 10.14
Koruma anahtarı Archicad 24’ü çalıştırmak için, Archicad 24 CodeMeter donanım anahtarı veya Codemeter Act yazılım koruma anahtarı

Archicad Kullanıcı Röportajları

Mehmet Emin ÇAKIRKAYA

Tekeli – Sisa Mimarlık

Ahmet TÜKEL

TEN İnşaat

Tibor SZOLNOKI

GRAPHISOFT Archicad Takım Lideri

Utku BİLGİLİ

Utku Bilgili Mimarlık

Ahmet KARAÇÖL

Ay Yapı Mimari

Burak EREL

Ritim Mimarlık

Sezgin BALKAN

İSKİ Genel Müdürlüğü

Archicad Kullanıcı Yorumları

Cem İLHAN

Kurucu Ortak - TeCe Mimarlık


Ofis olarak ARCHICAD ile olan ilişkimiz eskiye dayanıyor. Henüz yaygınlaşmadığı 1995 yılında kullanmaya başladığımız ARCHICAD’i ağırlıklı olarak ön tasarım aşamalarında ve yarışma projelerimizde kullanıyorduk. Yine de son yıllara kadar ofis olarak ana çalışma platformumuz birkaç farklı program üzerinden işledi. Bu durum çalışma verimliliği ve ofis içi koordinasyondan başlayarak başka birçok konuda dezavantajlar doğuruyordu. Yaklaşık 2 yıl önce tek bir platforma geçme kararı aldık ve ARCHICAD’i merkeze yerleştirdik.

Artık tasarımın en erken aşamalarından başlayıp uygulama sürecine kadar kesintisiz bir akış içinde ARCHICAD ile çalışıyoruz. Mimari tasarımın temel anlatımlarının özünde olan plan, kesit ve görünüşlerin aynı anda düşünülmesi ve geliştirilmesi son derece kolaylaştırılmış durumda. Kat süperpozeleri oldukça pratik. Sanal ortamda olmanıza karşın aynen bir bina inşa eder gibi düşünüyor olmak ve yapı bittiğinde karşılaşılabilecek sürprizli sonuçların  tasarım sürecinde görülerek düzeltilebilmesi büyük bir avantaj. Diğer bir önemli konu inşaat kültürünün özünde olan revizyon meselesinin büyük ölçüde bir yük olmaktan uzaklaşması. Bildiğimiz gibi tasarım donmuş bir süreç değil. Sadece proje aşamasında kalmayı, şantiye uygulama aşamasında bile değişen kullanıcı istek ve talepleri söz konusu. ARCHICAD platformunda üretilmiş tek bir ana dosya üzerinde, ilgili değişiklikleri yapmak ve bunu plan-kesit-görünüş uymunu bozmadan sonlandırabiliyor olmak çok önemli.

ARCHICAD’in kendi bünyesi içinde sunduğu CineRender gibi görselleştime motorları da projenin anlık ve doğru bir şekilde üç boyutlu takdim edilebilmesini, güneş gölge analizleri gibi testleri yapmanızı sağlıyor. Post prodüksiyona fazla gerek kalmadan müşteri odaklı tatminkar sunumlar hazırlayabiliyorsunuz. Son olarak sayabileceğim çok önemli bir avantajı da Teamwork modunda çalışmanızı sağlaması. Yani aynı dosya üzerinde birden fazla mimar arkadaşımızın tasarım yapabilmesi. Aynı anda farklı katlarda çizim yapabilmek, çalışma ilerlerken bir yandan render almak gibi güzel olanaklar sunuyor. Kısacası ARCHICAD uzun yıllara sirayet eden birikimi ve mimarların geri beslemesi ile kendini geliştirmiş bir yazılım. Bu durum mimarlık yapmayı daha da keyifli hale getiriyor.

Engin KÜÇÜK

Engin Küçük Mimarlık


21. yüzyılda toplumdaki değişimler dünya üzerinde hemen her meslek dalını etkilemiş ve değişimleri beraberinde getirmiştir. Bu gelişim mimarlık camiasında da kendini göstermiştir. Mimari çizimlerde tasarım ve 3 boyut kavramı ile birlikte tüm mimari detayları aynı ekran üzerine aktaran programlar tasarım süreci, kalitesi ve hızına etki etmektedir.

BIMSOFT; ileri teknolojisi ve yenilikçiliği ile dünya üzerinde teknik olarak en kolay öğrenilebilen ve pratik yapma imkanı sunan, Hayal edilene en hızlı şekilde ulaşılabilen ARCHICAD ile bizi buluşturarak mimarın tasarım hızına, karar mekanizmasına, tasarım kalitesine katkı sağlamaktadır. Müşterinin algısını ve beğenisini de değiştirmektedir.

2005 yılında ARCHICAD programı ile başlayan maceramız her geçen gün üst seviyelerde devam etmekte olup, hem ofis içinde meslektaş ve iş arkadaşlarıma hem de bana heyecan vermeye devam etmektedir.

H. Alkan TUNAY

Mimari Proje ve Tadilat Birim Yöneticisi - Lc Waikiki Mağazacılık


Mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz bu alanda yurt içinde ARCHICAD kullanan tek firma olmanın avantajlarını BIMSOFT ekibinin de desteğiyle en iyi şekilde kullanabilmektedir.

ARCHICAD’i Mağazacılık alanında direk ürün yönetimi boyutuna taşıdığımız kullanım alanını BIMSOFT ekibiyle beraber geliştirmekte olduğumuz yeni proje ve projelerle geleceğin Mağazacılık Mimarisini yaratıyoruz.

ARCHICAD’in 3D tasarımını en doğru ve uygulanabilir projeler yaratma aşamasında bize büyük kolaylık sağlamaktadır. ARCHICAD’in bizlere sunmuş olduğu BIMCLOUD bizim gibi bir proje üzerinden çoklu kullanıcı çalışması olanağı sağladığı için süreçlerimiz daha hızlı ilerleyebiliyor.

Yurt içi ve yurt dışı 755 mağazanın mimari projelerinin sürekli güncel tutulması ve tadilat gerektiren çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması konusunda ARCHICAD’in bizlere sunmuş olduğu 3D çalışma ve raporlama özelliği ARCHICAD’i bizim için vazgeçilmez yapmaktadır.

Onur DAYIOĞLU

Proje Koordinatörü - Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi


ARCHICAD programı yaklaşık 30 senedir ofisimiz için 3 boyutlu tasarımın önemli bir aracı olmuştur. Hem ara yüzü hem de yerine getirdiği işlevsel bütünlük ile sektörün diğer programlarından ayrıştığını düşündüğümüz ARCHICAD, bilgisayar destekli tasarımda, başka herhangi bir programa gerek kalmadan, dijital sunum ve mimari proje dokümantasyonlarının rafine bir şekilde oluşturulması anlamında, hedeflerimizi yerine getirmemizi sağlamaktadır. Disiplinler arası diyalogun ve dosya transferinin sorunsuz sağlandığı OPENBIM mantığını ön plana çıkaran ARCHICAD, aynı zamanda BIM mantığının her geçen gün sektörde yerini almaya başlaması noktasında da, programı kullanan ofislere, kolay anlaşılır ve öğrenilir arayüzü ve sistematik yapısı sayesinde, bu sürece hızlı bir geçiş vaad edebilecek nitelikler taşımaktadır. BIMSOFT ekibinin program kullanıcılarına sağladığı destek ve çözüm hizmeti ile beraber, ADNAN KAZMAOĞLU MİMARLIK ARAŞTIRMA MERKEZİ olarak, programın verdiği imkanları bu değişim sürecinde kullanmaktan memnuniyet duymaktayız.

Mehmet Emin ÇAKIRKAYA

Ortak, Y. Mimar - Tekeli Sisa Mimarlık Ortaklığı


Büromuzda uzun yıllardan beri, 3.0 sürümü ile başlayarak ARCHICAD programını etkin olarak kullanıyoruz. Bu uzun dönem içinde yazılımın sürekli yenilenerek çok güçlü bir tasarım ve bilgi işleme yazılımı haline gelişini de doğrudan gözlemledik. Büromuzda tasarlanan farklı konulardaki projelerde ve özellikle havalimanı yapılarına kadar uzanan büyük ölçekli projelerimizde ARCHICAD kuvvetli bir tasarım aracı olarak tüm beklentilerimizi karşıladı. Hem tüm fikirlerimizi etkin olarak proje haline getirebildik, hem de görsel olarak çok etkili, yüksek estetik değerli paftalar yaratabildik.

BIMSOFT’un devreye girmesi ile artık teknik destek anlamında da daha bilinçli ve özenli bir hizmet almaya başladık. Çok kapsamlı olan yazılımı daha etkin ve verimli kullanabilmemiz için etkin olarak bize destek vermeye başladılar. Biz de çağdaş BIM tasarım yaklaşımında BIMSOFT’u önemli bir çözüm ortağımız olarak değerlendiriyoruz.

STORE